TIKLA HEMEN ARA


Whatsapp ile konus

Blog Image

PlayStation 5 Özellikleri

Playstation oyun severlerin son 25 yılına damga vurmuş dünyanın en iyi markalarından biridir. Sony firması yıllardır beklenen son ürünü olan playstation 5'i tanıttı. Playstation 5 tanıtımının ardından özelliklerini merak edenler için parçalama videosu hazırlanmış ve burada soğutma sistemi çok dikkat çekmişti. Isınma sorununu ortadan kaldırmayı hedefleyen playstation ısı emici sistemi ve devasa büyük fan sistemi ile bu sorunu çözmüş görünüyor.

Playstation 5'in oyuncular için en büyük ve en güzel özelliği eski oyunlarında oynanabilecek olmasıdır. Playstation 5 almak isteyen oyun severler playstation 4 cihazlarında oynadıkları oyunları yeni cihazlarında da oynayabilecekler, bu oyun severler için büyük bir avantaj oldu. Playstation 5 hakkında bilinmeyenleri detaylı sistem özelliklerini sizler için araştırdık ve ilginizi çekeceğini düşündüğümüz tüm bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Playstation 5 Sistem Özellikleri


Playstation tutkunlarının merakla beklediği playstation 5 tanıtıldı. Oyun severlerin en çok merak ettiği ise cihazın özellikleri oldu. Playstation 4 cihazlarında yaşanan bir takım sorunların düzeltildiği görünürken ısınma sorunu da ortadan kaldırılmış gözüküyor. İşte playstation 5 sistem özellikleri...
İşlemci: AMD Zen 2 mimarisi üzerinde 8 çekirdekli, 3,5 GHz hızında
Ekran kartı: 10,28 TFLOP, 36 CU 2,23 GHz
Ekran kartı mimarisi: AMD’nin özel geliştirdiği RDNA 2
Bellek: 16 GB GDDR6 / 256 bit
Dahili depolama: 825 GB SSD
Artırılabilir hafıza: NVMe SSD slotu
Harici depolama: USB HDD desteği (PS4 oyunları için)
Optik sürücü: 4K UHD Blu-ray sürücü


Playstation 5 Oyun Kolu DualSense


Sony playstation 5 ile birlikte yıllardır ürettiği DualShock oyun kolunu rafa kaldırarak PS5 için DualSense adlı oyun kolunu üretmiştir. DualSense, geliştirilmiş özellikleri ve daha şık tasarımı ile oyuncuların beğenisini kısa sürede kazandı. Geliştirilmiş özeliklerden birini sizler için açıklayalım. L2 ve R2 tuşları uyarlanabilir fonksiyonlara sahiptir. Böylelikle bir ok atarken, yay gerildikçe L2 tuşuna uygulamanız gereken güç de artacak ve istediğiniz gibi bir atış gerçekleştirebileceksiniz. Bu özelliği farklı oyunlara da uyarlayarak kullanabilirsiniz.

DualSense cihazlarında geliştirilen bir diğer özellikle ise titreşim özelliğidir. Titreşim kalitesinin geliştirildiği cihazda artık oyunun zeminine göre titreşimin etkisi değişiyor. Örneğin ; çim zeminde farklı, kum zeminde farklı beton zeminde farklı titreşimlere sahip olacaktır. Böylelikle daha keyifli bir oyun tecrübesi yaşayabilirsiniz.


Playstation 5 Fiyatı

Playstation severlerin en çok merak ettiği durumlardan biri de playstation 5 fiyatıdır. Henüz cihaz tanıtılmadan bir çok spekülasyonlar ortaya çıkmıştır. Playstation 5 tanıtımının ardından ülkelerde fiyatın ne kadar olacağı açıklandı. Buna göre playstation 5 fiyatı Avrupa ülkelerinde 499 Euro'dan satışa çıkartılırken ülkemizde cihazın fiyatı 8.300 TL olarak belirlenmiştir.


Playstation 5 Kiralama İzmir

Playstation 5 Türkiye satış fiyatı ülke şartlarımız için kullanıcılara oldukça yüksek gelmiştir. Fiyatın bu kadar yüksek olması oyun severleri üzmüş olsa da ülkemizde playstation kiralama sektörü olduğu için ilk deneyimlerini cihazı satın almadan kiralama yaparak da bu müthiş oyun keyfini yaşayabilecekler.
Sizde playstation 5 deneyiminizi satın olmadan gerçekleştirmek istiyorsanız hemen bizi arayarak playstation 5 kiralama talebinde bulunabilirsiniz. Playstation 5 kiralama İzmir'de ilk olarak Noucampplaystation tarafından yapılmaktadır.


Yıllardır playstation kiralama sektöründe binlerce müşterimize kusursuz hizmet vermek için çalışmaktayız. Pandemi döneminde oyun keyfinizden uzak kalmamanız için cihazlarınızı adresinize kadar getirmekteyiz. Coronavirüs tedbirleri kapsamında tüm hijyen kurallarına dikkat ederek teslim ettiğimiz cihazlarımızı düzenli olarak dezenfekte ederek her müşterimize farklı bir ambalaj ile teslim etmekteyiz.


Sizde playstation 5 kiralama ve playstation 4 kiralama işlemleriniz için hemen bizi arayabilirsiniz. Talep ettiğiniz oyun konsolunu ve oyunları ücretsiz adrese teslim hizmetimizle gerçekleştirmekteyiz.